Алан Коксон

Алан Коксон

Алан Коксон
http://www.alancoxon.com/

Великобританія

Нагороди:

 • Awarded «The Maitrise Escoffier»
 • Awarded the ACF «Palmes Culinaire»
 • Awarded «Disciple of Escoffier»
 • Member of the international Chefs World Summit Committee Monte Carlo
 • Speaker and Moderator CWS Monte Carlo
 • Winner of the iTQi «Superior Taste Award» (Brussels)
 • Winner of 2 Golden Stars «iTQi Award» (Brussels)
 • Winner of the Anuga Taste Innovation Award (Germany)
 • Winner of the coveted «Winner of Winners» Gold Excellence in food and drink Award (UK)
 • Winner of the MBA «Entrepreneur of the year» Award
 • Winner of the Innovative Product of the Year Award (UK)
 • Winner of the «Best potato recipe of the world» (Peru)
 • Winner of the «Midlands Innovation of the Year» Award (UK)
 • Finalist of the ACF «Development chef of the year Award» (UK)
 • Finalist for Midlands Exporter of the year 2011 & 2012
 • Winner of 5 International gold awards for Fat sculpture
 • Judge for the iTQi Food Awards (Brussels) 2010 - 2018
 • Judge of the «Tsingtao Legacy of Taste»«Best Chinese Restaurant of the Year Awards» 2010 & 2011, host 2014 and judge 2015
 • Judge of the «British Guild of Food Writers Book Awards» 2012
 • Dragon for the British Ecotrophilia Awards 2014 and 2015
«Як кухня минулого впливає на кухню майбутнього? Сексологія смаку»

Алана Коксона називають Археологом Їжі.

Алан консультує і підтримує виробників продуктів харчування і напоїв з усього світу, допомагає їм вийти на міжнародний ринок роздрібної торгівлі, домогтися більшої впізнаваності бренда і продукту.

Письменник, який пише про їжу і подорожі, автор 6 кулінарних книг, дві з яких були названі найкращими повареними книгами світу.

Алан працював шеф-кухарем багатьох ресторанів із зірками Mішлен.

Як шеф-кухар відкрив найбільший 4-зірковий готель в Європі Newport bay Hotel (Париж) і керував міжнародною кулінарною бригадою з більше ніж 68 кухарів, обслуговуючи понад 3000 гостей кожного дня.

Шеф був запрошений урядом Великобританії для сприяння кампанії з просування британської їжі і туризму.

Алан є послом, що представляє британську гастрономію в Індії, Мексиці, Чехії, Болгарії тощо.

Він об'їздив світ, готуючи їжу для VIP і селебріті.

Пристрасть до їжі, ентузіазм щодо приготування страв, безцінний досвід швидко надихнули молоде покоління кухарів перейняти навички видатного шефа.

Алан проводить кулінарні презентації, розповідаючи про історію їжі в цікавій інтерактивній формі.

Завдяки глибоким знанням світової кухні Алан Коксон зробив великий внесок у розвиток і просування британської гастро-культури.

Алан активно займається просуванням регіональних сезонних продуктів, здорових і доступних страв для всіх.

Оскільки темп сучасного життя зріс, Алан зібрав рецепти в книгу «Ready in minutes», приготування страв з якої займає не більш, ніж 30 хвилин.

Шеф створив оцет «Ale-Gar» — «найбільш унікальний інгредієнт, створений у цьому столітті.»

Останнім часом Алан керує 14 шефами, в тому числі з зірками Мішлен, з метою розробки і створення рецептів для маркетингової кампанії в соціальних мережах.

 

Інтерв'ю

«Я пишаюся тим, що повернув кулінарний інгредієнт з минулого в британську гастрономію»
Алан Коксон

Алан Коксон – шеф зі світовим ім'ям, археолог їжі, посол британської гастрономії в Індії, Мексиці, Чехії та Болгарії. Творець «найбільш унікального інгредієнта, створеного в цьому столітті», – оцту Alegar. Автор книги Ready in minutes. А ще Алан провів глобальне дослідження різних продуктів і визначив їхній вплив на смакові рецептори і поведінкові особливості чоловіків і жінок. Про це він буде говорити у своїй доповіді на Creative Chefs Summit 2018, а поки Алан відповів на наші запитання і розповів про те, що його надихає на приготування страв, про що буде його нова книга, хто такий шеф-кухар, на його думку, і як він винайшов унікальний оцет Alegar.

 

— Алан, що надихає вас на приготування страв?

Є стільки речей, які хвилюють і надихають мене: від простої форми або дизайну тарілки до нових місць і пам'яток. Пора року і сезонні продукти – це, звичайно, найбільш значне джерело натхнення. Прогулянка по французькому ринку неодмінно принесе вам максимум задоволення. Додайте до цього насолоду від погоди і температури – і отримаєте перевантаження натхненням! До того ж я часто черпаю натхнення в запахах, які викликають спогади і запускають сотні думок.

— Яких правил ви дотримуєтеся на кухні?

Я вважаю, що на кухні потрібні суворі установки і правила, яких важливо дотримуватися. Високий рівень гігієни є необхідною умовою, а також організація, розпорядок, планування й ефективність. Командний дух і ентузіазм, безумовно, важливі. А коли все це присутнє, тоді я керуюся творчістю і задоволенням для створення професійної робочої обстановки, яка надихає.

— Прихильником якої кухні ви є?

Я виховувався на класичній французькій та середземноморській кухні, але завдяки тому, що мені пощастило багато подорожувати, я розробив різноманітне меню під впливом кухонь різних країн.

— Як ви могли б пояснити значення фрази «Хто такий шеф-кухар»?

Для мене шеф-кухар – це той, хто працює в індустрії гостинності, очолюючи команду (велику або маленьку), відповідальну за діяльність на кухні, або той, хто обіймає професійну посаду в індустрії харчування. Головний/виконавчий шеф-кухар також має значний досвід роботи в професійній бізнесі-сфери гостинності.

Наприклад, кухар – це будь-яка людина, якій подобається готувати, але яка не має необхідних операційних навичок, знань або відповідальності, якою володіє шеф-кухар. Я зустрічав багатьох відмінних кухарів, які готували навіть краще, ніж шеф-кухарі, однак не вміли керувати комерційною кухнею або досягати стабільних стандартів при роботі з великими обсягами. Часто вони не могли керувати командою в складних умовах або не мали витримку, яка зазвичай необхідна шефу.

— Як називається книга, яку ви збираєтеся видати в 2018 році? Про що вона?

Нині я працюю над відповідним заголовком, тому зараз не можу оголосити його як слід (вибачте). Однак можу сказати, що книга про здоров'я і правильне харчування, але з деякою особливістю! Маючи досвід роботи з п'ятьма докторами аюрведи і сімома шеф-кухарями, які працюють за системою аюрведи, я розробив метод у форматі питання-відповідь, який допоможе навчитися самолікуванню за простою книгою про харчування.

Давньоіндійська аюрведа практикується протягом століть, і відповідно до цього навчання, 99% хвороб спричинені нашими раціоном, який дає неправильне паливо для нашого організму. Виходячи з цього, я вивчив, яким паливом ми заправляємо свої особисті двигуни, щоб запобігти збою!

Ця книга допоможе уникнути багатьох витрат на медикаменти або операційні втручання, а також полегшити симптоми просто і легко через наш природний раціон.

— Яка концепція вашої роботи з іншими шеф-кухарями для створення 26 рецептів у рамках нової маркетингової кампанії в соціальних мережах?

Нещодавно я створив знімальний проект на замовлення компанії з виробництва ікри Attilus і запросив 14 друзів-шеф-кухарів приготувати для зйомки страви з використанням цієї ікри.

Маючи досвід участі в більш ніж 1250 телевізійних кулінарних шоу, я використовував свої знання для допомоги і підготовки інших шеф-кухарів до участі в цьому проекті. Досвід зйомок, а також розуміння того, як мислить шеф-кухар, тонкощів страв і методології стали мені в пригоді.

Шеф-кухарі готували по дві страви тривалістю від двох до трьох хвилин, що дозволило мені відобразити їхні образи і індивідуальність, а також запропонувати глядачам свіжий стиль і підхід до приготування їжі на телебаченні, звичайно ж, розповідаючи рецепт і показуючи приголомшливу готову страву. До того ж ці короткі шоу чудово підійшли для компанії з виробництва ікри, створивши відмінні PR- та маркетингові можливості, а також асоціацію бренда з провідними шеф-кухарями.

Випуски даного шоу виходять поступово на моїх сторінках у Facebook та Twitter, а також на www.alancoxon.com

— Чим відрізняється ваш британський бальзамічний оцет від інших?

Я створив унікальний у всьому світі інгредієнт, заснований на елі, який колись, в XV столітті, пила королева Єлизавета І. Тоді ель був більш безпечним напоєм, ніж вода, і був також відомий, як легке пиво, маючи близько 1% алкоголю. З точки зору варіантів його використання цей продукт схожий на італійський бальзамічний оцет, володіючи таким же глибоким і насиченим темним кольором. Проте на цьому схожість закінчується, оскільки Alegar має зовсім інший букет смаку, з нотами шоколадного солоду, м'якої кислинки, солодощами меду, який присутній в процесі виробництва і дає присмак природного умамі. Він прекрасно підкреслює м'ясні аромати яловичини і яловичої кассероль.  У той самий час він є прекрасним доповненням до деяких сирів чи жирних сортів риби.

Alegar було саме тим словом, яке вживали ще в XV столітті, і я зміг отримати на нього авторське право, так як його не використовували понад 300 років.

Цей продукт завоював 6 золотих міжнародних нагород за інновації та якість, і я пишаюся тим, що повернув кулінарний інгредієнт з минулого в британську гастрономію і представив новий смак шеф-кухарям сьогодення і майбутнього.

Назад до спікерів