Patrizia di Benedetto

Patrizia di Benedetto

Patrizia di Benedetto

1* Michelin (з 2010 року)

Власник та шеф ресторану Bye Bye Blues

http://www.byebyeblues.it/
@chefpatriziadibenedetto

Италія, Палермо

 

«Еволюція традицій, яка заснована на Середземноморській кухні. Нові страви на стику різних культур: Україна-Італія»

Все почалося в 1991 році, коли Патриція ді Бенедетто та її коханий Антоніо Баракка відкрили свій перший паб-ресторан на узбережжі Тірренського моря в містечку Монделло, яке полюбляють мешканці Палермо.

Патриція і Антоніо, які згодом стали чоловіком і дружиною, вже тоді мали досвід роботи в пабі La Tavernetta, який за дуже короткий час став одним із найвідоміших у місті.

Причинами успіху їхнього спільного проекту були, безсумнівно, досвід Антоніо, який він отримав, працюючи на круїзних лайнерах, і кулінарний талант Патриції, яка з дитячих років дізналася про особливості сицилійської кухні від своєї сім'ї, а потім поглибила і вдосконалила свою майстерність на численних курсах і стажуваннях в Італії та за кордоном.

Так зародився  ще один їхній спільний проект, який не кожному був під силу, але молода пара, не сумніваючись в успіху, навіть не змінила вивіску ресторану, яка залишилася від колишніх господарів — Bye Bye Blues.

Результат, як і передбачалося, не змусив на себе довго чекати. Мешканці міста Палермо, втомлені від буденності, із захопленням сприйняли оригінальну ідею.

Ресторан Bye Bye Blues незабаром став володарем численних престижних нагород у галузі кулінарного мистецтва та об'єктом схвалення з боку преси.

У 1997 році  Bye Bye Blues заслужив нагороду «L'Espressso» в категорії «Найкраща випічка Італії», а в 2010 році отримав зірку Мішлен, яка, за словами господарів ресторану, є лише сходинкою на шляху до досконалості і гарантією того, що для гурманів він залишиться улюбленим місцем зустрічей.

Під керівництвом Патріції Bye Bye Blues став першим рестораном у Палермо із зіркою Мішлен.

Патріція  –  єдина жінка шеф-кухар на Сицилії, яка отримала цю бажану нагороду.

Шеф-кухар  поважає минуле і традиційну кухню, але це ніколи не блокувало її творчий імпульс, її уява не має меж.

Патриція також відкрила ресторан в Бразилії, в регіоні Баїя, як новий виклик собі і світу.У своєму ресторані вона поєднує середземноморську кухню і місцеві продукти.

 

Інтерв'ю

«Мій невгамовний характер завжди веде мене до нових горизонтів»
Патриція ді Бенедетто

 

Патриція ді Бенедетто – єдина жінка шеф-кухар із зіркою Мішлен на Сицилії. Власниця ресторану Bye Bye Blues в Палермо, який отримав численні престижні нагороди в галузі кулінарного мистецтва, а також ресторану середземноморської кухні в Бразилії. Вже 27 років Патриція працює у сфері високої кухні, керуючись двома основними правилами: увага до різноманіття місцевої кухні і вміння надавати їй нові форми. Вона поважає традиційну кухню, але це ніколи не блокувало її творчий імпульс, а уява Патриції не має меж. Про те, як це – бути єдиною жінкою шеф-кухарем із зіркою Мішлен, про головні правила на кухні, любов до середземноморської культури, ресторан в Бразилії і свої нові проекти Патриція розповіла в інтерв'ю.

— Що надихає вас на приготування їжі?

Протягом 27 років я працюю у світі високої кухні, керуючись двома основними правилами: увага до локальних продуктів та переосмислення середземноморської кухні. На перший погляд це може здатися чимось легким, але це не так.

Важливо було народитися в родині, де "кулінарія – це все". Родина дала мені поштовх до шанування минулого та традицій. Мої страви постійно оновлюються, тому кухня Bye Bye Blues виглядає як кулінарний театр, що є відображенням життєвих змін. Я використовую лише локальні продукти, гарантуючи свіжість і якість того, що подають до столу.

— Яких правил ви дотримуєтесь на кухні?

Мої основні правила: робити все в гармонійному  поєднанні  з душею та серцем, завжди бути уважним  до потреб гостя та враховувати людський фактор у  співпраці з робітниками та постачальниками.

— Яку їжу ви готуєте в ресторані?

Звичайно, у моїх стравах є азіатський акцент, тому що мій су-шеф – японець. Він прибув на Сицилію в 2003 році, щоб удосконалити свої кулінарні навички, і залишився з нами. Моя традиційно улюблена "комфортна їжа" включає в себе трохи японського стилю, але це не ф'южн.

— Ваша улюблена страва?

Я люблю десерти, як кожен сицилієць.

— Хто такий, на вашу думку, шеф-кухар?

На мій погляд, шеф-кухар –  людина, яка зберігає свою ідентичність і  знає, наскільки важливі традиції та територія, де вона народилася.

— Як це – бути єдиною жінкою шеф-кухарем з зіркою Мішлен на Сицилії?

Це прекрасно!  Велика честь, але водночас було важко і потребувало рішучості та багатьох зусиль, тому що на Сицилії  приготування їжі –  це чоловічий світ.

— Розкажіть про свій ресторан у Бразилії. Яка там кухня? Чому Бразилія?

Ми з чоловіком вирішили відкрити ресторан у Бразилії, тому що завжди любили поширювати наші традиції та середземноморську культуру. Звичайно, це їжа, де смак півдня завжди відчутний, і я використовую інгредієнти, подібні до наших домашніх. Також ми привозимо деякі продукти з Сицилії.

Ми багато разів бували в Бразилії і відразу ж полюбили цю країну зі всіма її контрастами та  чудовою природою.  У нас є там друзі, які допомогли відкрити ресторан.

— Розкажіть про плани на майбутнє. Ви збираєтеся відкривати нові ресторани в Італії чи інших країнах?

Я люблю нові проекти, бо вони наповнюють мене енергією. Я планую проект на Тайвані, але поки не хочу розповідати про це.

— Що допомогло вам отримати зірку Мішлен?

Я думаю, це пояснюється моїм потягом до постійного удосконалення, а також тим, що я не забуваю про коріння. Крім того, мова йде про мій невгамовний характер, який завжди веде мене до нових горизонтів.

 

Назад до спікерів